Zprávy

Aktuální zprávy pro členy souboru

Vážení členové KDH Brno,

je už naprosto jisté, že se koncert, plánovaný na 13.12.2020, v tomto termínu neuskuteční. Brání tomu PES a jiná vládní opatření. Brněnská hvězdárna je v současnosti zavřená, stejně jako Masarykova univerzita. Nicméně jsem jednal s ředitelem HaP Brno, Dr. Duškem, který mně ubezpečil, že koncert a případné zkoušky mohou na hvězdárně proběhnout, jakmile to epidemiologická situace dovolí. Dále oznamuji, že na základě naší žádosti z 30.9.2020 schválilo Zastupitelstvo města Brna 10.11.2020 dodatek k smlouvě o dotaci mezi KDHB a městem, který nám umožňuje náš koncert uskutečnit kdykoli do 30.5.2021. Ihned, jakmile to bude vypadat nadějně, vás budeme informovat kdy, co a jak. Doufáme, že nám to už tentokrát vyjde, a že nevyčerpané dotační prostředky nebudeme muset vracet.

Jinak zatím počítáme s programem, který jsme připravovali pro vánoční koncert. Měnili bychom jej jen v případě, že by nebylo zbytí (zařazení Borovkových koled je otázkou).

Pěkně zdraví Zdeněk

 

Program příštího koncertu:

 • Julius Fučík - Sempre avanti!, pochod
 • Antonín Dvořák - Pražské valčíky, plesový číslovaný valčík. Party.
 • Václav Kněžek - Koncert č. 9 B dur pro dva klarinety a orchestr, 2. a 3. věta, sólisté místní.
  Ukázky zmíněných dvou vět a předběžné nástrojové party ke stažení jsou k dispozici zde: Kněžek
  Není to novinka, pamětníci a pamětnice si jistě pamatují. Takže zvládnutí skladby by pro ně neměl být problém. Nepamětníci a nepamětnice budou holt muset věnovat této skladbě více pozornosti, k čemuž jim může být nápomocen i tento web s ukázkami skladby.
 • Vítězslav Novák - Slovácká svita, 5 částí: V kostele, Mezi dětmi, Zamilovaní, U muziky a V noci.
  Ukázky všech částí jsou zde: slovácká svita. Nástrojové party ke stažení jsou k dispozici v odkaze pod ukázkami. Originál Slovácké svity v podání Státní filharmonie Brno, řízenou Fr. Jílkem, je možno zhlédnout zde: Slovácká svita 
 • Pavel Borovka - Koledy, výběr. O vánočním čase nezbytný přídavek.

 

Aktuality:

Pokud jste si ještě nevšimli, tak na této stránce vlevo dole je nově nenápadné tlačítko < Diskuze >. Otevírá stránku obsahující jednoduché diskuzní fórum, kde je možnost vyjádřit své názory, komentáře, postřehy či položit dotazy, jak ke koncertům, zkouškám, tak i k celkovému dění v KDH či v kultuře obecně. Nenápadnost tlačítka vstupu do diskuze má svůj důvod. Důvod takřka cimrmanovský: "Aby nám sem nechodili lidi." Zejména ti, s nekalými úmysly. Stoprocentně se tomu zabránit nedá, jen mazáním. Nenápadné tlačítko nebije tolik do očí a kdo o něm neví, snadno tlačítko přehlédne. V některých starších prohlížečích tato nenápadnost bohužel zcela neplatí.
Na zkoušku je diskuzní prostor nyní přístupný i veřejnosti a v tomto ohledu je také třeba volit obsah příspěvků. Důvěrné či intimní informace asi nebudou to pravé k zveřejnění.
Toto diskuzní fórum předpokládá slušnou klientelu, no a pokud nám budou někteří opakovaně nadávat nebo používat vulgární výrazy, tak zápis do diskuze zablokujeme a přístup umožníme jen členům KDH (i bývalým), u kterých se předpokládá vrozená slušnost.


< Diskuze >