Zprávy

Aktuální zprávy pro členy souboru

Vážení členové KDH Brno,
pokud nám to COVID-19 dovolí, chtěli bychom uspořádat 13.12.2020 tradiční vánoční koncert na brněnské hvězdárně. Je to opravdu ve hvězdách, ale nějaká šance přece jenom je a bylo by škoda ji nevyužit.
Otázkou je ale jak a kde zajistit potřebné zkoušky orchestru. Na fakultě, kde jsme zkoušeli doposud, to momentálně není možné. Veřejnost z pochopitelných důvodů nemá na fakultu přístup. Pokud se tato situace v potřebné době nezmění, bude se muset najít nějaké jiné řešení. Rýsuje se např. možnost zkoušet přímo na hvězdárně, kde ve večerních hodinách bývá obvykle volno.

 

Program vánočího koncertu 13.12.2020 na brněnské hvězdárně:

 • Julius Fučík - Sempre avanti!, pochod
 • Antonín Dvořák - Pražské valčíky, číslovaný plesový valčík
 • Václav Kněžek - Koncert č. 9 B dur pro dva klarinety a orchestr, 2. a 3. věta, sólisté místní.
  Ukázky zmíněných dvou vět a předběžné nástrojové party ke stažení jsou k dispozici zde: Kněžek
  Není to novinka, pamětníci a pamětnice si jistě pamatují. Takže zvládnutí skladby by pro ně neměl být problém. Nepamětníci a nepamětnice budou holt muset věnovat této skladbě více pozornosti, k čemuž jim může být nápomocen i tento web s ukázkami skladby.
 • Vítězslav Novák - Slovácká svita, 4 části: V kostele, Mezi dětmi, Zamilovaní a V noci.
  Ukázky čtyř uvažovaných částí jsou zde: slovácká svita. Nástrojové party ke stažení jsou k dispozici v odkaze pod ukázkami. Originál Slovácké svity v podání Státní filharmonie Brno, řízenou Fr. Jílkem, je možno zhlédnout zde: Slovácká svita 
 • Pavel Borovka - Koledy, výběr. O vánočním čase nezbytný přídavek.

 

 

Aktuality: